Historia

Kalendarium:

Rok 2011 – 31 stycznia następuje połaczenie firm:  Altrad Belle Poland sp. z o.o. i Altrad Spomasz S.A. Firma Belle zostaje przeniesiona do Białegostoku

Rok 2009 – 16 stycznia następuje fuzja francuskiej grupy ALTRAD i angielskiej  BELLE. Altrad specjalizuje się w produkcji i sprzedaży rusztowań, taczek, urządzeń użytku publicznego i betoniarek zaś Belle - zagęszczarek, betoniarek, urządzeń wykończeniowych do betonu, urządzeń do cięcia, transporterów spalinowych, urządzeń hydraulicznych i młotów.  Nasza firma zmienia nazwę na: Altrad Belle Poland.

Rok 1999 - W maju " HERCO" skupia się na produkcji gwoździ, zaś produkcję betoniarek wraz z linią technologiczną przejmuje BELLE GROUP angielska grupa firm produkujących maszyny budowlane, w skład której wchodzą również firmy: Belle Engineering (Sheen), Errut, Panther i Belle Equipos. W ten sposób powstaje Belle Poland.

Rok 1995 - Z powodu braku miejsca i chcąc dostosować się do stale rosnącego zapotrzebowania na nasze produkty, firma zostaje przeniesiona do Rawy Mazowieckiej, miasta oddalonego około 70 km od Warszawy

Rok 1993 - Firma belgijska " HERCO" kupuje zakład produkujący betoniarki w Łowiczu, położony przy głównej drodze z Poznania do Warszawy. Firma jest nowa, ale nie brak jej doświadczenia, gdyż fabryka betoniarek w Łowiczu posiadała ponad 30-letnią tradycję w produkcji betoniarek.

Rok 1950 – Anglik  Doug Blackhurst projektuje i wykonuje pierwszą swoją betoniarkę która później będzie znana jako Belle Mini Mixer. Kolejne egzemplarze trafiają na lokalne rynki. Takie są początki Belle Engineering.